Atrakcje turystyczne Polski i Słowacji

W regionie Polsko-Słowackiej granicy zlokalizowanych jest wiele miejsc, które naprawdę warto obejrzeć. Jeśli tak się składa, że w nadchodzący weekend masz odrobinę czasu i ochoty na podróżowanie, to świetnie się składa! Przygotowaliśmy dla Ciebie spis interesujących atrakcji turystycznych, które koniecznie warto odwiedzić w obrębie polskiej i słowackiej granicy!

Najciekawsze miejsca regionu

W zależności od Twoich upodobań, możesz określić przybliżone miejsce podróży, ponieważ region ten ma sporo do zaoferowania w zależności od konkretnego kierunku, w którym będziesz podążać.

Przygotowaliśmy uniwersalną listę kilku największych okolicznych atrakcji. Sprawdź nasze pomysły i dowiedz się więcej o tych konkretnych miejscach!

Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie

Jako tradycyjny kierunek do wędrówek górskich możesz wybrać szlaki tatrzańskie. Zarówno po stronie polskiej i słowackiej jest spory wybór różnego rodzaju szlaków, w tym łatwiejsze i trudniejsze trasy wędrówkowe. Oprócz aktywności, po drodze będziesz mieć okazję, by podziwiać piękne panoramy i widoki. Wprawieni będą mogli atakować wyższe partie gór lub najwyższe dostępne szczyty. Pamiętaj, że przed wędrówką górską warto odpowiednio przygotować się do wycieczki.

Kraków lub Bratysława

Dla wszystkich preferujących większe regionalne miasta, te propozycje będą świetnym wyborem. Zarówno Kraków i Bratysława to dwa większe okoliczne miasta, które zna praktycznie każdy. Nie leżą daleko od granicy i oferują piękny klimat, pyszne jedzenie i pozwolą choć trochę poznać kulturę kraju, w którym się znajdują. Miasta te są pełne zabytków i będą świetnym miejscem, by zapoznać się z kulturą i architekturą danego regionu.

Zakopane i Słowacki Raj

Zwolennicy górskich kurortów i miejscowości oraz szczególnie fani jazdy na nartach mogą skorzystać z oferty zimowej wspomnianych miejscówek. Górski klimat zarówno zimą i latem można zwiedzać i podziwiać właśnie z tych miejsc. Zakopane i okoliczne miejscowości po słowackiej stronie Tatr zapraszają na wypoczynek na termach, górskich szlakach i wśród tradycyjnej góralskiej kultury.

Wieliczka i Bojnice

Poszukiwacze indywidualnych wrażeń mogą zagłębić się w historię regionu i sprawdzić dwie popularnie miejscowości. Bojnice to słowackie miasto z zabytkowym zamkiem, jednym z najładniejszych w Europie Środkowej. Z kolei Wieliczka znana jest ze starej kopalni soli wpisanej na liście UNESCO.

Konkretne atrakcje warte zobaczenia

Słowacja i Polska w regionie sąsiadującym ze sobą oferują mieszkańcom obu tych krajów dość sporo ciekawych atrakcji do odkrycia. Wspomniane wyżej miejsca skupiają na swoim terenie sporo konkretnych miejscówek, w tym na przykład:

  • Zamek Wawel – Kraków jako jedno z większych miast w niedalekiej odległości od granicy to popularny kierunek turystyczny zarówno dla Słowaków oraz wielu innych narodowości. Zamek Wawel to historyczne miejsce warte zobaczenia.
  • Termy zakopiańskie – gorące baseny dostępne zarówno w zimę i latem to świetny sposób na relaks. Term w Zakopanem znajdziemy dość sporo. Do dyspozycji odwiedzających są termy Szaflary, Gorący Potok, Bukovina, Chochołowskie i kilka innych.
  • Szlaki górskie – szlaki wędrowne po słowackiej i polskiej stronie Tatr mogą doprowadzić Cię na szczyty i w piękne doliny, które są symbolem pasma górskiego obu tych krajów.

Osobiście poznaj piękno regionu i już teraz rozpocznij planowanie swojej wycieczki po perełkach turystycznych Polski i Słowacji!