Nowy Targ – idealna baza wypadowa

Nowy Targ – lokalizacja

Nowy Targ to miasto w Polsce w województwie małopolskim. Jest zlokalizowane około 20 km od centrum Zakopanego. W odróżnieniu od stolicy polskich tatr oferuje spokój, małe natężenie ruchu i przede wszystkim dużo niższe ceny za nocleg, gastronomię i usługi.

Nowy Targ jest zlokalizowany w pięknym i majestatycznym miejscu. Miasto położone jest w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej u stóp Gorców, w widłach Czarnego i Białego Dunajca. Liczy około 30 tysięcy mieszkańców.

Dlaczego warto wybrać Nowy Targ?

Nowy Targ jako miejscowość górska oferuje odwiedzającym dogodną lokalizację jako bazę wypadową w kierunku Zakopanego, Słowacji i Jeziora Czartoryskiego. Jest wolne od korków i leży blisko różnego rodzaju wyciągów. Oferuje dogodną lokalizację do term, transport publiczny i swój niepowtarzalny klimat. Nowy Targ ma swój stary rynek, masę dobrych restauracji, sklepy, bazę noclegów i hotele. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzeba, tym bardziej, gdy nie lubisz tłumów i natarczywych górali.

Dokąd wyruszyć z Nowego Targu?

Planując nocleg w Nowym Targu, warto rozważyć kilka kierunków podróży. Oto kilka naszych propozycji:

  • Termy – całodniowy lub wieczorny relaks w termach to klasyczny sposób na wypoczynek w sercu Tatr. Możesz postawić na klasyczne termy zewnętrzne, wewnętrzne lub ze SPA. Zainteresuj się ofertą najpopularniejszych basenów, w tym Termy Szaflary, Termy Gorący Potok, Termy
  • Bukovina, Termy Zakopiańskie lub Chochołowskie. Ceny biletów i godziny otwarcia znajdziesz na stronach internetowych basenów.
  • Dolina Kościeliska – to piękne miejsce na spacer z rodziną lub ze znajomymi. Szukając niewymagającego szlaku w Tatrach, możesz zainteresować się właśnie tym. Oferuje świetne widoki i spore wypłaszczenia. Prowadzi w wiele miejsc poprzez różne szlaki, również do schroniska z opcją noclegu lub zjedzenia ciepłego bigosu.
  • Niedzica – możesz postawić na piękne widoku w okoliczności wody i wybrać się nad Jezioro Czartoryskie. Znajduje się tam zamek Dunajec. Miejsce oferuje rejsy po jeziorze, piękne widoki i dobre jedzenie. Nada się idealnie na romantyczny wypad we dwoje.
  • Orava – słowacka Orava to miejsce pełne zabytków w okolicach miasta Namiestów. To niedaleko zagraniczna podróż tuż za Polskim przejściem Chyżne lub Lipnica Wielka.

Sprawdź potencjał Nowego Targu i zaplanuj wycieczkę, uwzględniając jego doskonałą lokalizację, korzystne ceny i piękne okoliczności. Sprawdź ofertę noclegów lub hoteli w internecie. Zarezerwuj swój pobyt i zaplanuj atrakcje, biorąc pod uwagę nasze rekomendacje!